Projekt rodina a MŠ společně

Projekt: RODINA A MŠ SPOLEČNĚ

Podělte se s ostatními o své radosti, zážitky s dětmi a inspirujte ostatní.

Cíl: spolupráce rodiny a MŠ při rozvíjení dětí v oblasti sociální, posilování jejich samostatnosti, výchova ke čtenářství.

Témata:

Září, říjen: PÍSNIČKA NEBO BÁSNIČKA O PODZIMU

Plán:  1. Rodina s dětmi vymyslí nebo vybere písničku, která se jim líbí a naučí se ji.

2. Na kartu, kterou jste obdrželi, namalujte nebo napište něco o písničce.

3. Děti nám pak ukáží a předvedou, co se s Vámi nového naučily.

Listopad, prosinec: VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ

Plán:  1. Vánoční úklid, adventní tvoření, pečení cukroví, zdobení….

2. Na kartu, kterou jste obdrželi, namalujete, nalepíte, napíšete, co jste dělali, přinesete do MŠ. Můžete napsat třeba recept na (zdravé) cukroví.

3. Děti nám pak do školky přinesou ukázat, co jste tvořili, pekli….

Leden, únor:  ZDRAVÁ SVAČINKA

Plán:   1. Společně připravte, zdravou svačinku.

2. Vyfoťte, namalujte, napište recept na kartu, kterou jste obdrželi.

3. Děti nám pak ve školce ukáží, co připravily dobrého.

Březen, duben, květen: MÁME RÁDI ZVÍŘÁTKA

1. Společně vytvořte hru, která bude obsahovat zvířátka (např. pexeso, kvarteto..)
  2. Pokud pojedete za zvířátky, tak přineste fotografii, vstupenku nebo namalovaný obrázek na kartě, kterou jste obdrželi.
  3. Děti se pak ve školce pochlubí, co jste vytvořili, kde jste byli……